20
gru

Projekt domu z dachem płaskim w Skiereszewie.

Podstawowym wymaganiem inwestora była współczesna bryła domu przekryta dachem płaskim. Działka przeznaczona pod budowę nie była objęta planem miejscowym.
Dzięki temu bazując na nieodległym sąsiedztwie udało się wynegocjować korzystne warunki zabudowy umożliwiające uniknięcie dachu skośnego.
Koncepcja zakłada podział budynku na kilka przenikających się brył zróżnicowanych w zakresie zewnętrznych materiałów wykończeniowych.
Ponadto bardzo istotne były takie rozwiązania w zakresie wysokości poszczególnych elementów budynku aby wizualnie bryła piętra spoczywała na bryłach parteru.
Dzięki obniżeniu stropu nad garażem oraz zabiegowi architektonicznemu, w którym gazony kwiatowe na tarasie nad parterem przesłaniają wyższy strop udało się uzyskać planowany efekt.
Spód bryły piętra pokrył się idealnie z górnym poziomem attyki garażu.
Jednym ze sposobów w osiągnięciu stonowanej, minimalistycznej estetyki budynku było ograniczenie otworów okiennych i drzwiowych od frontu budynku. Dla kontrastu duże przeszklenia pojawiły się głównie od strony ogrodowej.
Brama garażowa została w projekcie pokryta tą samą okładziną drewna palonego co pozostała część bryły. Efektem tego zabiegu było jej całkowite ukrycie. Spore okno w elewacji frontowej doświetlające światłem zachodnim pokój dziennym skryło się za żaluzją o regulowanym pochyleniu lameli. Wejście do domu zaplanowane zostało w elewacji bocznej.
W celu scalenia estetyki ogrodzenia z bryłą budynku bramę wjazdową i furtkę zaprojektowano w tej samej okładzinie co bryłę garażu. Pozostała część z prefabrykowanych elementów betonu architektonicznego konweniuje z płytami betonowymi na elewacji parteru.

Powierzchnia działki 1213,25m2
Powierzchnia zabudowy 226,26m2
Powierzchnia całkowita 326,65m2
Powierzchnia użytkowa 249,26m2
Termin realizacji 2022-2023

© 2001-2024 CONDE — All rights reserved.

projekt i realizacja IGUANA STUDIO