02
sie

Nietypowy dom z dachem skośnym w Szreniawie

Autorzy planów miejscowych oraz warunków zabudowy promują architekturę domów jednorodzinnych nawiązującą charakterem do zabudowy historycznej polskich miasteczek i wsi.
Wynikiem tego są zapisy narzucające inwestorom skośne kształty dachów, nierzadko w miejscach gdzie takie układy nie mają kontekstu.
Pogodzenie idei modernistycznej bryły unikając przy tym schematu nowoczesnej stodoły z warunkami narzucającymi dach skośny zaowocowało bardzo nietypową architekturą.
Kształt budynku został wymodelowany w jednej prostopadłościennej figurze zwieńczonej skośnym układem ścian i dachów. Dodatkowo pojawiają się podcięcia bryły w miejscach zadaszenia tarasu i podjazdu oraz wnęki na loggie i doświetlenie patio wewnątrz domu. Całość ubrana w okładzinę ścienną z blachy drobnofalistej w kolorze grafitowym. Dynamika kształtów budynku tonowana jest jednolitą i ascetyczną powłoką zewnętrzną.
Wnętrza tradycyjnie podzielono na trzy części, tj.: pobytu dziennego i gospodarczą na parterze oraz intymną na piętrze. W obrębie strefy dziennej znajduje się kuchnia z zabudową wyspową oraz małą spiżarnią, jadalnia i pokój dzienny. Dodatkowo mamy tam gabinet, małą toaletę oraz niewielką salę kinową. W części gospodarczej mieści się garaż i pomieszczenie pomocnicze z dostępem od zewnątrz i od garażu. Na piętrze poza sypialniami i toaletami udało się wydzielić pomieszczenie fitness.

© 2001-2024 CONDE — All rights reserved.

projekt i realizacja IGUANA STUDIO