15
kw.

Projekt domu z dachem płaskim na poznańskim Umultowie

Pomysł na dom pojawił się natychmiast po zapoznaniu się z kształtem i układem działki.
Jest ona narożna z granicami od strony ulic zbiegającymi się pod kątem ok.75st. Finalnie realizowana jest pierwsza idea, która zakładająca ustawienie bryły parteru równoległej do jednej z ulic a piętra do drugiej.
Całość budynku podzielono w odbiorze zewnętrznym na trzy części, które mają swoje odzwierciedlenie w funkcji wewnętrznej domu. Dynamika ukośnego układu poszczególnych elementów balansowana jest przez stonowane podejście do projektowania ich kształtów, podziałów oraz użytych materiałów wykończeniowych.
Moduł parteru zawierający garaż, pomieszczenia gospodarcze i gabinet, utrzymany w deseni barw grafitowych izoluje wizualnie i akustycznie pozostałą część od przyległych do działki ulic.
W drugiej części pokrytej białym tynkiem strukturalnym mieszczą się: pokój dzienny, jadalnia i kuchnia ze spiżarnią.
Na tych dwóch bryłach ułożone jest piętro z sypialniami, garderobami i łazienkami. Całość piętra pokryta tynkiem imitującym beton architektoniczny – ceresit visage w kolorze chicago grey.
Całe otwarcie części pobytu dziennego realizuje się na ogród i stanowi zestaw wielko-gabarytowych okien, których górna krawędź pokrywa się z poziomem nawisu nad tarasem. Drugi taras znajduje się nad stropem parteru i dostępny jest z sypialni zlokalizowanych na piętrze.

Powierzchnia działki 1162,35m2
Powierzchnia zabudowy 238,31m2
Powierzchnia całkowita 351,28m2
Powierzchnia użytkowa 273,97m2
termin realizacji b.d.

© 2001-2022 CONDE — All rights reserved.

projekt i realizacja IGUANA STUDIO